Start / Sotralentz / Aktualności / Zbiorniki na wodę deszczową
 
 

Zbiorniki na wodę deszczową

WD-7500 Sotralentz powiększył gamę zbiorników na deszczówkę! Oferta obejmuje baterie zbiorników opartych o wielkości 2500l oraz 3500l, z których wykonane są układy o pojemnościach od 2500l do 14 000l. Dostępne są w dwóch wersjach: z możliwością podłączenia przelewu do kanalizacji lub do drenażu.


Zbiorniki wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości PEHD.Wyposażone są w wąż ssawny z zaworem zwrotnym oraz filtrem siatkowym zakończonym pływakiem umożliwiającym pobór wody ze zbiornika. Wprowadzenie do podłączenia pompy umieszczono w nadbudowie. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie i sprawne podłączenie do układu przewodu ssącego pompy lub zestawu hydroforowego.

Wobec rosnących cen za wodę inwestycja w zbiorniki na deszczówkę staje się coraz bardziej opłacalna.
Woda należy do zasobów podlegających szczególnej ochronie i to właśnie do nas należy wprowadzenie zrównoważonego i proekologicznego zarządzania tym niezbędnym do życia surowcem.
O sposobie wykorzystania wody deszczowej na dużą skalę dowiedzą się Państwo z artykułu: Z deszczu – do toalet paryskiego lotniska 96.88 KB

zbiorniki_na_deszczwk


WD_-_ukad_filtracyjny_do_drenau WDK_-_uklad_filtracyjny_do_kanalizacji

Zbiornik z filtrem do drenażu                                                            Zbiornik z filtrem do kanalizacji